Oferta Wina

Ocio Pinot Noir; Vi?a Cono Sur; Chile; 75 cl
Pochodzenie: Chile
Region: Casablanca Valley
Nazwa: Ocio Pinot Noir
Producent: Vi?a Cono Sur
Smak: wytrawne
Rodzaj: czerwone
Szczep/Rocznik: Pinot Noir (100%); 2008
Opis:

Symbol, wizytówka i najznakomitsze wino słynnej winnicy Cono Sur (znajdującej się na liście najlepszych wg Kevina Zraly'ego). Ocio oznacza chwilę spokoju, relaksu i kontemplacji. Jest efektem starań rozpoczętych w 1999 roku aby stworzyć wino zasługujące na miano najlepszego Pinot Noir w Chile. Jest unikatowe, ekspresyjne, napawa dumą swoich twórców, winifikowane w zgodzie z tradycją burgundzką.


Powstało z ręcznie zebranych winogron, przechodzących po zbiorze wyjątkowo dokładną selekcję - wykorzystuje się tylko najlepsze grona, które zgniatane są przy pomocy ludzkich stóp(!). Wino dojrzewa następnie w nowych beczkach z dębu francuskiego przez około 14 miesięcy.


Wyróżnia się pięknym intensywnym kolorem rubinu, w bukiecie wyczuć można złożone i delikatne aromaty ciemnych owoców i białych kwiatów oraz nuty fiołków harmonizujące z nutami słodkich przypraw i czekolady. Na podniebieniu intensywny smak słodkich owoców, elegancja, bogata struktura i skoncentrowany smak. Urzeka bardzo delikatnymi taninami, wspaniałą strukturą i wyraźnym trwałym posmakiem.


Idealnie pasuje do czerwonych mięs, drobiu, kaczki i dojrzałych serów, jak Brie. Wspaniałe również samo oraz do tuńczyka i różnych potraw z ryżu, jak risotto lub sushi. Za swoje walory zostało wyróżnione wieloma medalami i nagrodami (m. in. złotem podczas International Wine Challenge 2010, a podczas Citadelles du Vin 2010 przyznane zostały mu Trophée Citadelles [złoty medal] i Prix Spécial Pays [za "najlepsze wino z Chile"], w klasyfikacji prestiżowego Wine Spectator zdobyło 91 punktów). Wino idealne na wyrafinowany prezent.

Informacje dodatkowe: Zawartość alkoholu: 14%
Pojemność: 75 cl
Dostępne: TAK