Oferta Miody pitne

Piwnica Klasztorna; Polska; 75 cl
Pochodzenie: Polska
Nazwa: Piwnica Klasztorna
Rodzaj: Trójniak
Opis:

Trójniak łączy w sobie jedną część miodu i dwie części wody. Taka proporcja powoduje, że już po kilku latach leżakowania osiąga odpowiedni kolor i bukiet smakowy, oraz 12-14% zawartości alkoholu. Poprzez zmniejszoną w stosunku do dwójniaka i półtoraka zawartość miodu trunek ten jest lżejszy i ma spokojny, wysublimowany smak.


Odległe zapiski, skrzętnie przechowywane w klasztorach, pozwoliły na stworzenie receptury trójniaka Piwnica Klasztorna, należącego do rodziny miodów pitnych. Miód ten w swej objętości skrywa w trzeciej części miody z najlepszych pasiek, a zawartość 13% alkoholu sprawia, że nie pozostaje obojętnym. Jego mocny i zdecydowany aromat oraz niepowtarzalny smak na długo pozostają w pamięci. W chłodne dni zalecamy podawać na gorąco lub jako dodatek do herbat, zaś w słoneczne i cieple odpowiednio schłodzony z dodatkiem cytryny i kilku kostek lodu.

Zdrowotność i terapeutyczne działanie miodu potwierdza i rekomenduje Polska Fundacja Apiterapii w Katowicach pod przewodnictwem prof. dr. hab. n. farm. Artura Stojko.
Informacje dodatkowe:
Pojemność: 75 cl
Dostępne: TAK